KINOLUB to nowa marka na mapie międzynarodowych festiwali filmowych. Tworzą go osoby, które przez ostatnie kilka lat z sukcesem realizowały Festiwal Filmów dla Dzieci.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale równiez w innych działaniach podejmowanych przez organizatora – Fundację IKS, czyni go wyjątkowym.

KINOLUB jest jednak przede wszystkim świętem filmu dedykowanego dzieciom młodzieży. Raz w roku w wybranych miastach Polski prezentowane są filmy z całego świata. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym. Festiwal jest wydarzeniem nieodpłatnym, skierowanym do widzów w wieku 4-18 lat. Centrum życia festiwalowego jest Kraków.

Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami.

Stałym elementem programu są pokazy filmów konkursowych (ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych) wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

 Kolejna edycja KINOLUBA odbędzie się w dniach 19-23 czerwca 2016 roku!

 Zapraszamy!

Zmniejsz/powiększ litery
Kontrast