PONIEDZIAŁEK
19.03.2017
WTOREK
20.06.2017
ŚRODA
21.06.2017
CZWARTEK
22.06.2017
PIĄTEK
23.06.2017
09:00
Marzenia do spełnienia
Krótkie metraże, 49’            4+
09:00
Gry i zabawy,
Krótkie metraże, 44’      4+
10:00
Nie do wiary
Krótkie metraże,80’            7+
10:00
Biały znak
Film/Mongolia,104’   11+
12:00
Chłopiec na moście
Film/Cypr, 85’    12+
  10:00
Lotka,
Film/ Indie, 110’
7+
     

MARZENIA DO SPEŁNIENIA – FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE, 49 min
Najmłodsi uwielbiają marzyć i są najbardziej zdeterminowani, by je spełnić. Czy im się uda? Chory chłopiec chce zobaczyć słońce w zimie („Wiosna jesienią”). Rogalobaki muszą odnaleźć nowy dom („Rogalobaki – pagórek”). Oskar chce ocalić złotą rybkę przed nieznośnymi kotami („Spacer rybki”). Rabuś musi uwolnić ukochaną przed groźnym szefem („Bezcenne”). Księżniczka zaprzyjaźnia się ze smokiem, którego jej bracia ruszają unicestwić („Polowanie na smoka”). Artur nienawidzi się ubierać („Zabawa w ubieranie”), a może to jego nie cierpią ubrania? Miriam pragnie latać, choć kurom nie jest to dane („Marzenie kury Miriam”). Jak bohaterowie poradzą sobie w obliczu zagrożenia? Czy uda im się obronić marzenia?

GRY I ZABAWY – FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE, 44 min.
Gry i zabawy to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci, a każdy z nich ma inne pomysły. Ich inwencja twórcza oraz inspiracje nie mają granic. Najmłodszych i nie tylko z całego świata, choć dzieli wiele, scala jeden pewnik – uczucia („Różni – tacy sami”). Chłopczykowi zależy na balonie i zrobi wszystko, by go zdobyć („Marzenia”). Starsza siostra pokaże braciszkowi bajkę z morałem („Magiczna latarnia”). Flet Pikolo tak bardzo chce zagrać w koncercie, że rusza odnaleźć własną melodię („Mały koncert”). Ralph rusza w poszukiwania urodzinowego królika (Gdzie jest Ko?”). Miś zamknięty w klatce ogrodu zoologicznego zaprzyjaźnia się z ptakami („W klatce”). Króliczek prosi o smakowitego herbatnika, który postanawia od niego uciec („Ciastko ucieka”). Z kolei szalony świstak trafia na samochodową pułapkę („Gwizd”).

LOTKA (CHIDIYA), Indie, 2016, 110 min.
Shanu i Bua mieszkają z mamą na przedmieściach Bombaju. Choć nie jest im lekko – niedawno zmarł ich tata, który utrzymywał rodzinę, zawsze mogą liczyć na siebie. Codziennie rano, wraz z wujkiem Balim, jadą do pracy na plan filmowy, gdzie roznoszą kawę i napoje. Pewnego dnia, od znanego aktora, dostają lotkę do badmingtona. Teraz ich celem życia staje się zdobycie reszty sprzętu i rozegranie meczu. Czy marzenia uda się połączyć z pracą?
Historia braci, choć osadzona w egzotycznych Indiach, dotyka uniwersalnych wartości i prawd. Mówi o tym, że choć życie bywa trudne, nie należy się poddawać i rezygnować z marzeń, gdyż te spełniają się czasem w zaskakujący sposób.

NIE DO WIARY – FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE, 78 min.
Są takie historie, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich należą m.in. relacja Aaditya z korespondencyjnym przyjacielem („Drogi listonoszu”), który nie istnieje; znajomość Barnaby’ego ze starszym sąsiadem kibicującym mu w spełnieniu marzenia o lotach w kosmosie, mimo poruszania się na wózku inwalidzkim („Zadziwiający”). Niezwykłe są również historie trójki przyjaciół wymieniających się… głowami („Co trzy głowy”) czy Teo odkrywającego tunel czasoprzestrzenny, który wchłania wszelkie wrzucane w niego przedmioty (Einstein-Rosen). O tym, że marzenia się spełniają przekona nas chłopczyk otrzymujący własny domek na drzewie („Automat do snów”). O pozytywnej sile niepokoju opowiedzą „Strachy”. Trzech kłócących się o dwie brzoskwinie wojowników dostrzeże wyjście z pozornie beznadziejnej sytuacji („Dwie brzoskwinie”).

CHŁOPIEC NA MOŚCIE, (To agóri sti géfyra), Cypr, 2016, 85 min
Socrates i Marcos lubią ryzykowne zabawy. Mieszkają w małym miasteczku na Cyprze, gdzie spędzają wakacje, eksperymentując z materiałami wybuchowymi. Konstrukcji petard uczy ich stary rewolucjonista, dawny przyjaciel dziadka Socratesa. Kiedy jedna z nich wybucha w trakcie festynu, chłopcy muszą stawić czoła konsewencjom. Znajdują się nagle w centrum policyjnego dochodzenia. Skomplikuje to dodatkowo ich trudne i zagmatwane relacje rodzinne. Film Petrosa Charalambousa trzyma w napięciu. Jest pełen zwrotów akcji i nieoczywistych pytań o odpowiedzialność, zaufanie i o poświęcenie w imię dobra najbliższych.

Zmniejsz/powiększ litery
Kontrast