Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na XII Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich, który odbędzie się w Wiśniowej w woj. małopolskim. Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej od 1995r. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 28-29 października 2017 roku pod honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury.
Festiwal ma charakter konkursu, uczestnikami są amatorskie grupy teatralne posiadające w swoim repertuarze inscenizacje tradycyjnych obrzędów i zwyczajów oraz utwory dramatyczne.
Przez wszystkie lata cieszy się dużym zainteresowaniem. W czasie prezentacji teatralnych będzie okazja poznania zapomnianych już niemal obrzędów związanych z czynnościami dawnych mieszkańców małopolskich wsi. Wśród prezentowanych widowisk dominuje teatr obrzędowy, niemal każde z przedstawień odwołuje się do tradycji wiejskich, w których celem nadrzędnym jest wierne zachowanie elementów etnicznych oraz przekazywanie tych wartości kolejnym pokoleniom.

 

Zmniejsz/powiększ litery
Kontrast