12 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbył się III  Parafialny Przegląd Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafię pw św. Marcina w Wiśniowej przy współpracy GOKiS. W przeglądzie wzięło udział 47 dzieci oraz Klub Seniora i dorośli indywidualni. W rytm kolęd zatańczyła także dziecięca i młodzieżowa sekcja Zespołu Regionalnego ,,Banda Burek”.

Atmosfera na widowni była bardzo ciepła i rodzinna, ponieważ wraz z występującymi przyszły całe rodziny, które podziwiały występy młodych artystów. Spotkanie miało charakter przeglądu, a jego głównym celem było: kultywowanie tradycyjnej formy kolędowania w naszym regionie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, rozśpiewanie młodego pokolenia.

Po występach młodych artystów można stwierdzić że poziom artystyczny był bardzo wysoki, a znajomość tekstów i melodii tradycyjnych kolęd i pastorałek była znakomita. Widać, że tradycja ich śpiewania nie wygasa i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Na szacunek zasługuje również duże zaangażowanie nauczycieli, wychowawców, ale przede wszystkim rodziców, którzy chcą i potrafią zaszczepić dzieciom polską tradycję.

Podsumowaniem przeglądu było wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez organizatorów. 

Zmniejsz/powiększ litery
Kontrast