sobota, 20 lipca, 2024
Start > Aktualności > Eliminacje Gminne Turnieju BRD

Eliminacje Gminne Turnieju BRD

W dniu 18.04.2023 r.  na obiektach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się gminne eliminacje do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorami turnieju byli: Gmina Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

Celem organizowanego turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
W kategorii szkoły podstawowe (grupa starsza) zwyciężyła drużyna  SP Wiśniowa w składzie: Gabriela Muta, Krystian Cygan, Karol Rzońca – opiekun Konrad Ligęzowski a w kategorii szkoły podstawowe (grupa młodsza) SP Kobielnik w składzie: Julia Kowal, Karina Twardosz, Maciej Kus i Mariusz Myszogląd – opiekun Elżbieta Konieczna.
Zgodnie z regulaminem turnieju na eliminacje składały się trzy części. Pierwsza polegała na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o ruchu drogowym w postaci  rozwiązania testu. Druga część polegała na sprawdzeniu wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy, którą oceniali strażacy z Gminy Wiśniowa posiadający uprawnienia do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Trzecia część była zdecydowanie najbardziej widowiskowa, ponieważ każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności praktyczne podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem (ze względu na warunki pogodowe tor został przygotowany na hali sportowej). Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn za udział w eliminacjach.

 

 

Skip to content